Proste wskazówki do zaprojektowania przytulnego salonuCzy jesteś gotowy, aby przytulić się tej jesieni? Niezależnie od tego, czy przyjmujesz przyjaciół, rodzinę, czy po prostu chcesz nadać nowy wygląd swojemu salonowi, jest to idealny czas, aby dodać trochę ciepła do swojej przestrzeni. Na szczęście dodanie tego ciepłego i rozmytego uczucia jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz stworzyć przytulny klimat w swoim salonie, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, mamy kilka wskazówek, jak zaprojektować przytulny salon, który postawi Cię o krok bliżej do osiągnięcia tego ideału. Od małych detali, takich jak dywaniki i oświetlenie, po duże elementy, takie jak narożnikii stoliki kawowe, wszystkie te sugestie na pewno sprawią, że Twoja przestrzeń będzie tak ciepła i zachęcająca, jak to tylko możliwe.

Zdecyduj o przeznaczeniu swojej przestrzeni

Po pierwsze i najważniejsze, zanim zrobisz cokolwiek, musisz zdecydować, jakie jest przeznaczenie Twojego salonu. Czy masz nadzieję, że będzie to bardziej formalny obszar do przyjmowania gości? Czy jest to miejsce dla dzieci do zabawy i relaksu? Czy masz nadzieję uczynić go przytulnym kącikiem do czytania? Wszystkie te różne funkcje dzwonią dla różnych projektowych rozważań, i pierwszy krok tworzyć przytulnego żywego pokój jest znający co te są.

Narożnik w kształcie U

Najlepszą rzeczą o posiadaniu narożnika w kształcie U w salonie jest to, że pozwala on na wyraźne zdefiniowanie różnych obszarów przestrzeni. Na przykład, możesz oddzielić pokój dzienny na formalny obszar (gdzie ustawiasz stół jadalny i krzesła) w jednym rogu pokoju, a następnie wyznaczyć nieformalny obszar (gdzie relaksujesz się na kanapie). Innym pomysłem jest stworzenie oazy z małym ogrodem lub rośliną doniczkową w jednym rogu pokoju. To da przestrzeni poczucie spokoju, zapewniając jednocześnie trochę bardzo potrzebnej zielonej przestrzeni. Jeśli chcesz iść na całość, rozważ dodanie francuskich drzwi, aby oddzielić salon od reszty domu, abyś mógł cieszyć się większą prywatnością podczas oglądania ulubionych filmów lub programów.

Dodaj miękkość z dywanikami i zasłonami

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie poczucia przytulności do swojego salonu jest dodanie miękkości za pomocą dywanów i zasłon. Jeśli chodzi o dywaniki, im grubsze i przytulniejsze są, tym więcej ciepła dodadzą do pokoju. Możesz również wybrać kolory i wzory, które odpowiadają reszcie twojego wystroju. Jeśli chodzi o zasłony, gruba i ciepła tkanina jest idealna. Możesz również wybrać kolory i wzory, które odpowiadają reszcie twojego wystroju. Zasłony są świetnym sposobem na dodanie miękkości do salonu i są stosunkowo niedrogim sposobem, aby to zrobić. Jeśli jesteś na budżecie, możesz również spróbować dodać tkaninę do zasłon.

 

Autorka