Styl industrialny i wzornictwo przemysłowe: Wszystko co musisz wiedziećStyl industrialny to ruch architektoniczny, który powstał pod koniec XIX wieku. Była to reakcja na popularne wówczas ozdobne wiktoriańskie style architektoniczne. Wzornictwo przemysłowe to proces projektowania i wykonywania rzeczy z naciskiem na funkcjonalność i prostotę. Termin „projekt przemysłowy” został po raz pierwszy użyty przez amerykańskiego projektanta Charlesa-Édouarda Jeanneret-Gris lub Le Corbusiera w jego książce „Projektowanie domu” opublikowanej w 1923 roku. Styl industrialny skupia się na czystych liniach, geometrycznych kształtach i surowcach, podczas gdy wzornictwo przemysłowe skupia się na funkcjonalności i prostocie.

Elementy, które pomogą Ci osiągnąć styl industrialny w Twoim domu

Styl industrialny to trend, który od jakiegoś czasu jest popularny. Charakteryzuje się chropowatymi i niedokończonymi rysami, często wykonanymi z drewna. Styl industrialny sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w domu, ale najlepiej będzie prezentował się w kuchni lub salonie.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia stylu industrialnego jest znalezienie przedmiotów pasujących do tematu. Możesz to zrobić, zaglądając na pchle targi, sklepy z antykami lub sklepy z używanymi rzeczami. Dla tych, którzy chcą kupić nowe przedmioty, istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają meble i dekoracje o industrialnym charakterze.

Drugim krokiem jest pomalowanie ścian na ciemny kolor, taki jak czarny lub granatowy, aby wyglądało to, jakbyś wchodził do starej fabryki. Aby dodać trochę światła do przestrzeni, możesz użyć jasnych kolorów na meblach i dodatkach, takich jak żółty i pomarańczowy. Na koniec powinieneś użyć rustykalnych materiałów, takich jak drewno i metal, na ścianach lub meblach, aby uzyskać bardziej autentyczny wygląd.

Szary kanapa - idealny dodatek do stylu industrial!

Miły, zachęcający salon może być idealnym miejscem do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Właściwa kanpa może zrobić wielką różnicę, jeśli chodzi o ogólną atmosferę w Twoim domu. Co więc trzeba zrobić, aby wybrać naprawdę wspaniałą kanapę Istnieje kilka czynników, o których należy pamiętać: komfort, styl, trwałość i cena. Jeśli to możliwe, wybierz kanapę, która została zaprojektowana specjalnie do salonów. Te kanapy są zwykle wykonane z materiałów, które są lekkie i łatwe do czyszczenia, Podczas zakupów sofy, która pasuje do Twojego stylu, zwróć uwagę na szczegóły, takie jak kształt i materiał tapicerki. Zwróć uwagę na wszelkie specjalne cechy, które mogą pomóc uczynić kanapę bardziej komfortową, takie jak podparcie lędźwiowe lub dodatkowa amortyzacja. Wreszcie, pamiętaj o dokonaniu pomiarów, gdy rozważasz zakup kanapy To zapewni, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim salonie zarówno dla kanapy, jak i innych mebli.

 

Autorka